Plastyka powiek – przebieg zabiegu i rekonwalescencja
On 29 lipca, 2021 by RedakcjaJeśli planujesz poddać się operacji plastycznej powiek – chirurgicznemu odmłodzeniu skóry wokół oczu, zapewne zastanawiałaś się, jaki będzie okres rehabilitacji. Jak każda interwencja chirurgiczna, plastyka powiek ma wpływ na organizm. Ale nie martw się. W okresie rekonwalescencji ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i dbanie o swoje zdrowie. Wtedy wynik będzie przewidywalny, a twoja transformacja da ci tylko przyjemne emocje
Warunki i cechy rehabilitacji po blepharoplastyce powiek
Podczas operacji, jaką jest plastyka powiek dochodzi do uszkodzenia skóry, mięśni i przepukliny tłuszczowej. Gojenie tkanki wymaga czasu. Im młodszy pacjent, tym łatwiejsza i szybsza rehabilitacja. Na gojenie się ran po korekcie powiek wpływa Twój styl życia, w szczególności złe nawyki. Procesy regeneracji przebiegają szybciej u osób o cienkiej skórze. U osób o grubej skórze obrzęk utrzymuje się dłużej.
Jeśli operacja została przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym, pacjent wychodzi do domu po kilku godzinach od zabiegu. W przypadku zastosowania znieczulenia ogólnego, pacjent pozostaje w klinice do następnego dnia rano.
Dopuszczalne konsekwencje po zabiegu blepharoplastyki
Po zabiegu u większości pacjentów występuje wyraźny zespół bólowy, dlatego chirurg przepisuje leki przeciwbólowe na kilka pierwszych dni rekonwalescencji. Opuchlizna i zasinienia są również normalne – to efekt zabiegu. Opuchlizna zniknie po tygodniu lub dwóch. Siniaki znikną ostatecznie w drugim lub trzecim tygodniu po operacji. W pierwszych dniach rehabilitacji może wystąpić suchość i dyskomfort oczu. Lekarz doradzi Ci krople do oczu.
Rehabilitacja po blefaroplastyce laserowej
Wspomagana laserem operacja powiek zapewnia cieńsze nacięcie. Dodatkowo laser uszczelnia naczynka, co przyspiesza proces rekonwalescencji. To najnowocześniejszy sposób na korektę powiek. Za 5-7 dni wrócisz do normy.
Tradycyjna plastyka powiek – rekonwalescencja
Strona szczegółowo objaśnia problem jakim jest plastyka powiek i zawiera szczegółowy opis zabiegu, uwzględniając jego etapy, jak i zalecenia pozabiegowe. Stosując się do zaleceń lekarza, rehabilitacja po zabiegach plastyki powiek będzie bezproblemowa. Z początku jednak, możliwy jest odczuwalny dyskomfort. Czasami pacjenci po operacji skarżą się na nieostre widzenie, ale jest to tymczasowe powikłanie. Operacja nie wpływa na gałkę oczną, dlatego plastyka powiek nie może wpływać na widzenie. Jak długo potrwa okres rehabilitacji, zależy od opieki. Zwykle 14 dnia wszystko wraca do normy.
Zabiegi medycyny estetycznej to niewątpliwie sposób no poprawę własnego wyglądu. Zaleca się jednak, aby decyzje o wykonaniu tego rodzaju zabiegów wynikały z rzeczywiście pojawiających się na danym punkcie kompleksów. Jeśli pacjent, oprócz problemu na tle worków pod oczami, skarży się również na odstające uszy (co potwierdza lekarz), staje się to w tej sytuacji niewątpliwie uzasadnioną podstawą, do przeprowadzenia takiego zabiegu. W przypadku zainteresowania tematyką otoplastyki, czyli korektu uszu, warto odwiedzić wskazany adres https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/korekta-uszu, który dodatkowo umożliwi kontakt ze Specjalistyczną Poradnią Chirurgi Estetycznej w Gdyni, zatrudniającą najlepszych specjalistów na w Województwie pomorskim.
Rehabilitacja – blefaroplastyka (powieki górne i dolne)
Konsekwencją operacji powiek dolnych są siniaki i obrzęki w okolicy pod oczami. Te objawy utrzymują się przez pierwsze dni po operacji, a następnie stają się bardziej niewidoczne i niewidoczne. Pod koniec drugiego tygodnia po zabiegu zwykle ustępują. Jeśli praca była wykonywana z kolei tylko na górnych powiekach, najprawdopodobniej nie będzie siniaków. Obrzęk zniknie za kilka dni. Wrażenia bólowe również utrzymują się nie dłużej niż kilka dni. Jeśli praca była wykonywana z kolei tylko na górnych powiekach, najprawdopodobniej nie będzie siniaków. Obrzęk zniknie za kilka dni. Wrażenia bólowe również utrzymują się nie dłużej niż kilka dni. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie www.chirurg-gdynia.pl/oferta/worki-pod-oczami-zabieg, stan zapalny w okolicy nacięcia jest powikłaniem, które wymaga pilnej wizyty u lekarza. Warto również zgłosić się do chirurga, jeśli blizny utrzymują się przez długi czas po operacji.
Najnowsze artykuły
- Jak usunąć tłuszcz z brzucha bez operacji?
- Ziołofit: Herbata Oczyszczająca, która Rewolucjonizuje Nasze Podejście do Zdrowia
- Jak dbać o higienę jamy ustnej u dzieci – wskazówki dla rodziców
- Profilaktyka. Jakich specjalistów warto odwiedzić w ciągu roku?
- Dermatolog – Kluczowy Partner w Drodze do Zdrowej i Pięknej Skóry
- Wpływ chirurgii plastycznej na poprawę wyglądu
- Rewolucja w pielęgnacji włosów dzięki HairMax.net.pl: Osiągnij doskonałą fryzurę już teraz!
- Jakie są najczęstsze pytania i wątpliwości przed podejściem do blefaroplastyki?
- Wybór okulisty – jak dbać o zdrowie oczu
- Psychologia zdrowia: Jak emocje wpływają na proces leczenia