
Kiedy zwrócić się o pomoc do psychologa?
On 25 sierpnia, 2021 by RedakcjaNawarstwiające się problemy stanowią nierzadko przyczynę gorszego samopoczucia, skłaniając nas tym samym do głębszych refleksji. Głębsze zrozumienie wewnętrznych procesów oraz podstaw przeżywanych emocji stanowią szczególne wsparcie w przejściu przez trudniejszy okres. W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy psychologa, który dzięki specjalistycznej wiedzy nada nowej perspektywy Twoim trudnościom?
Czym zajmuje się psycholog?
Psychologia od roku 1879 stanowi pełnoprawną dziedzinę nauki, której obszar działania koncentruje się na mechanizmach i prawach psychiki, a także na zachowaniu człowieka. Specjalista pomaga pacjentowi zrozumieć jego punt widzenia, wpierając go tym samym w aktualnych problemach. Psycholog w ramach swojej działalności koncentruje się na przepracowaniu obecnych trudności, wykorzystując przy tym wiedzę nabytą w trakcie studiów, a także szkolenia psychoterapeutycznego.
Kiedy warto skorzystać z pomocy?
Z pomocy psychologa warto skorzystać w każdej sytuacji, w której nasz stan emocjonalny ulega pogorszeniu. Niezależnie od tego, czy dotyczy to problemów rodzinnych bądź innych indywidualnych trudności – pomoc specjalisty w każdym z wyżej wymienionych przypadków będzie skuteczna. Z konsultacji warto również skorzystać w przypadku, w którym towarzyszą nam takie uczucia jak:
- zmiany nastroju
- problemy ze snem
- poczucie zagubienia
- utrata sensu w życiu
- przytłoczenie trudnościami
- pogorszenie relacji społecznych
W jaki sposób realizowana jest pomoc psychologiczna?
Pomoc psychologa Warszawa, taka jak w Poradni Harmonia realizowana jest w trakcie 50-minutowej wizyty, opartej na rozmowie i budowie indywidualnej więzi miedzy pacjentem a terapeutą. Specjalista pomaga spojrzeć na przeżywane trudności z innej perspektywy, skłaniając jednocześnie do refleksji nad przeżywanymi emocjami. Psycholog dokonuje również diagnozy określonych zaburzeń osobowości, a także schorzeń takich jak depresja, stany lekowe, zaburzenia odżywiania bądź uzależnienie. Pomocy uzyskanej w gabinecie stanowi nieocenione wsparcie w naprawie kontaktów społecznych oraz powrocie do życiowej równowagi, co potwierdzone jest w szeregu badań naukowych. Psycholog pomaga również w zrozumieniu podstaw zachowania w danej sytuacji, otaczając przy tym pacjenta należną opieką. Dzięki procesowi terapeutycznemu zrozumiesz swoje aktualne potrzeby, cele i wartości, a także w większym stopniu zrozumiesz swój sposób reagowania w danych sytuacjach. Pomoc psychologa jest szczególnie istotna w przypadku dzieci i młodzieży, ze względu na fakt iż przeżywane trudności w znacznym stopniu determinują ich rozwój oraz przyszłe postrzeganie rzeczywistości.
Najnowsze artykuły
- Wybór okulisty – jak dbać o zdrowie oczu
- Psychologia zdrowia: Jak emocje wpływają na proces leczenia
- Masaż tajski Warszawa – sekret witalności dla ciała i umysłu
- Ginekomastia a lipomastia — jakie są różnice między nimi?
- Oparzenia słoneczne – sposoby na łagodzenie i profilaktykę
- Czym myć peruki?
- Winda na schody
- Pakiety rehabilitacyjne — sposób, aby odzyskać zdrowie i witalność
- Męska moda medyczna: najnowsze trendy w ubiorze dla lekarzy
- Depilacja laserowa nóg we Wrocławiu – skuteczne rozwiązanie dla osób z problemem nadmiernego owłosienia