Czym jest operacja nosa i jak wygląda zabieg?
On 3 października, 2022 by RedakcjaKorekta nosa może być dokonywana zarówno z powodów estetycznych, jak i funkcjonalnych. Różnego rodzaju defekty tego obszaru twarzy są często źródłem kompleksów, ale również i problemów natury zdrowotnej. Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest usunięcie każdego z nich. Jak wygląda operacja plastyczna nosa i jak się do niej przygotować?
Na czym polega chirurgiczna korekta nosa?
Jak możemy przeczytać na stronie “Krzywy nos – operacja plastyczna nosa” – korektę nosa w medycynie estetycznej dzieli się na estetyczną oraz funkcjonalną. W tej drugiej grupie wyróżnia się jeszcze korektę otwartą oraz zamkniętą. Pierwsza z nich polega na przeprowadzeniu nacięć w paśmie oddzielającym wejście do nozdrzy, w drugiej natomiast wszystkie nacięcia są wykonywane po wewnętrznej stronie narządu węchu. Korekta funkcjonalna przeprowadzana jest bardzo często w przypadku problemów z krzywą przegrodą nosową, utrudniającą normalne oddychanie. Sprowadza się ona przede wszystkim do udrożnienia nosa oraz poprawy funkcjonalności w zakresie oddychania.
Jak poradzić sobie z krzywą przegrodą nosową?
Korekta nosa bardzo często przeprowadzana jest u osób, borykających się z problemem krzywej przegrody. Wynika ona zarówno z wady wrodzonej, jak i z różnego rodzaju urazów czy chorób. W każdym przypadku prowadzi do problemów z oddychaniem, a w konsekwencji również do zmęczenia, bezsenności i uciążliwych bólów głowy. Objawem krzywej przegrody nosowej są często również stany zapalane, występujące w obrębie gardła czy zatok, a także chrapanie podczas nocnego odpoczynku. Dzięki chirurgii estetycznej możliwe jest usunięcie tego problemu i poprawa jakości życia pacjenta.
Jak przebiega operacja plastyczna nosa?
Problemy, z jakimi zgłaszają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej to nie tylko krzywa przegroda nosowa, ale również i zaburzający wygląd zewnętrzny – operacja plastyczna nosa pozwala rozwiązać ten problem i pozbyć się kompleksów, utrudniających normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Na ogół przeprowadzana jest ona w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2 godziny. Ze względu na zastosowane znieczulenie, pacjent zostaje pod opieką lekarzy przez jedną dobę. Opatrunki pooperacyjne usuwane są po upływie dwóch tygodni. W tym czasie mogą pojawić się zasinienia, obrzęki, dyskomfort i ból głowy czy nosa. Jest to sytuacja zupełnie normalna, choć tego rodzaju dolegliwości nie powinny utrzymywać się wyjątkowo długo. Regeneracja po operacji trwa jednak ok. 12 miesięcy. Po tym czasie można zaobserwować jej ostateczne efekty. Jest to stosunkowo długi czas, choć warto poświęcić go, by pożegnać się z kompleksami czy problemami z oddychaniem, utrudniającymi codzienne funkcjonowanie.
W jaki sposób przygotować się do operacji plastycznej nosa?
Aby przeprowadzić operację plastyczną nosa, należy sprawdzić ogólny stan zdrowia. W tym celu pacjent musi wykonać morfologię raz APTT, INR, Ag-HBS czy Anty-HCV. Konieczne będzie również badanie glukozy, elektrolitów, kreatyniny oraz moczu. Lekarz z pewnością poprosi także o wymaz z nosa w kierunku gronkowca, EKG serca oraz RTG klatki piersiowej. Wszystkie przeprowadzone badania będą miały na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do operacji, co będzie warunkowało jej bezpieczeństwo i pełną satysfakcję z osiągniętych efektów.
Najnowsze artykuły
- Kosmetyki z drogerii internetowych
- Masaż tantryczny – klucz do harmonii i przyjemności
- Jak usunąć tłuszcz z brzucha bez operacji?
- Ziołofit: Herbata Oczyszczająca, która Rewolucjonizuje Nasze Podejście do Zdrowia
- Jak dbać o higienę jamy ustnej u dzieci – wskazówki dla rodziców
- Profilaktyka. Jakich specjalistów warto odwiedzić w ciągu roku?
- Dermatolog – Kluczowy Partner w Drodze do Zdrowej i Pięknej Skóry
- Wpływ chirurgii plastycznej na poprawę wyglądu
- Rewolucja w pielęgnacji włosów dzięki HairMax.net.pl: Osiągnij doskonałą fryzurę już teraz!
- Jakie są najczęstsze pytania i wątpliwości przed podejściem do blefaroplastyki?