
Poprawa widzenia w 20 minut – laserowa korekcja wzroku zmienia komfort życia
On 11 stycznia, 2022 by RedakcjaCiężko znaleźć we własnych kręgach osobę, która nie ma choć niewielkich problemów z widzeniem, nie nosi okularów lub soczewek. Wynika to z faktu, iż w dzisiejszych czasach, w dobie m.in. wszechobecnych ekranów komputerów i smartfonów, wady wzroku są powszechną przypadłością. Nie każdy jednak czuje się swobodnie w okularach lub nosząc soczewki, co negatywnie wpływa na komfort jego życia. Z pomocą przybywa laserowa korekcja wzroku – zabieg, na który decyduje się coraz więcej pacjentów. Na czym on polega i czy naprawdę warto rozważyć jego przeprowadzenie u siebie? Przeczytaj poniższy artykuł i sam zadecyduj!
Jakie wady koryguje laserowa korekcja wzroku?
Na zabieg można się zgłosić, jeśli Twoja wada mieści się w jednym z poniższych przedziałów.
W przypadku krótkowzroczności, laserową korekcję wzroku można przeprowadzić, gdy mieści się ona w zakresie do mniej więcej -10/12 dioptrii. Osoby cierpiące na tą przypadłość mają problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się w oddali. Wynika to z faktu, iż docierające do oka światło skupia się przed siatkówką, ponieważ rogówka jest zbyt wypukła. Laserowa korekcja wzroku ma za zadanie ją znacznie spłaszczyć. Z kolei u pacjentów ze zdiagnozowaną nadwzrocznością zabieg może się odbyć, jeśli wada nie przekracza +6 dioptrii. W tym przypadku mają oni problem z widzeniem obiektów, które są blisko. Jest to spowodowane zbyt słabym układem optycznym gałki ocznej, przez co promienie świetlne trafiają za siatkówkę. Zabieg polega na przeprowadzeniu procesu odwrotnego do tego, co dzieje się w przypadku krótkowzroczności, czyli na uwypukleniu rogówki oka. Ostatnią wadą, którą leczy się poprzez wspomniany zabieg jest astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku polega na wyrównaniu krzywizny rogówki, ponieważ osoby z tą wadą widzą gorzej właśnie ze względu na jej nieregularny kształt. W przypadku astygmatyzmu zabieg jest zwykle możliwy, jeśli zdiagnozowana wada nie wynosi więcej niż 5/6 dioptrii.

Dlaczego laserowa korekcja wzroku jest tak popularna?
Specjaliści zgodnie stwierdzają, że z roku na rok liczba chętnych na poddanie się zabiegowi wzrasta. Choć laserowa korekcja wzroku nie należy do najtańszych i nie ma możliwości jej refundacji przez NFZ, jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów z kategorii medycyny estetycznej. Dlaczego?
Po pierwsze, cała procedura trwa zwykle maksymalnie 20 minut i jest bezbolesna. Po jej przeprowadzeniu oraz badaniu lekarza można udać się do domu (zalecane jest, żeby z kliniki ktoś nas odebrał, ponieważ w pierwszych godzinach widzenie pacjenta może ulec znacznemu, ale chwilowemu pogorszeniu). Oczywiście w trakcie zabiegu i po możemy czuć lekki dyskomfort, jednak nie trwa on dłużej niż 1-2 dni, a widzenie często po tym czasie wraca do całkowitej, nowej normy. Na uwagę zasługuje również fakt, iż jest to zwykle jednorazowy zabieg, co często stanowi dużą zaletę pomimo jego stosunkowo wysokiej ceny. Warto potraktować to jako inwestycję w nasze zdrowie i lepszy komfort życia. Odpowiednio przeprowadzona laserowa korekcja wzroku sprawia również, że ryzyko powikłań jest niezwykle niskie, a cała procedura uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych.
Najnowsze artykuły
- Wybór okulisty – jak dbać o zdrowie oczu
- Psychologia zdrowia: Jak emocje wpływają na proces leczenia
- Masaż tajski Warszawa – sekret witalności dla ciała i umysłu
- Ginekomastia a lipomastia — jakie są różnice między nimi?
- Oparzenia słoneczne – sposoby na łagodzenie i profilaktykę
- Czym myć peruki?
- Winda na schody
- Pakiety rehabilitacyjne — sposób, aby odzyskać zdrowie i witalność
- Męska moda medyczna: najnowsze trendy w ubiorze dla lekarzy
- Depilacja laserowa nóg we Wrocławiu – skuteczne rozwiązanie dla osób z problemem nadmiernego owłosienia