
Na czym polega karboksyterapia?
On 1 października, 2020 by RedakcjaKarboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę czystego, medycznego dwutlenku węgla. Jest on wprowadzany podskórnie lub śródskórnie przy pomocy cienkiej igły. Karboksyterapia poprzedzona jest badaniem stanu zdrowia pacjenta. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny.
Kiedy warto stosować karboksyterapię?
Karboksyterapia to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem oraz chorobami skóry głowy. Jest też stosowana w celu zmniejszenia tkanki tłuszczowej na brzuch, pośladkach, udach, czy ramionach. Zabieg umożliwia pozbycie się blizn, cellulitu, rozstępów, zwiotczałej skóry po ciąży i odchudzaniu, worków i cieni pod oczami, opadających powiek oraz zimnych dłoni i stóp będących wynikiem zaburzeń krążenia krwi. Dzięki karboksyterapii można przywrócić elastyczność skóry twarzy, szyi i dekoltu.
Jak działa karboksyterapia?
W wyniku karboksyterapii naczynia krwionośne w miejscach, gdzie wykonano zabieg, poszerzają się, co sprzyja odżywieniu i dotlenieniu tkanki. Zabieg pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Pozwala to pozbyć się zmarszczek, blizn, rozstępów czy worków pod oczami. Karboksyterapia pobudza powstawanie nowych naczynek włosowatych oraz regenerację komórek, w efekcie pozwala zapobiegać wypadaniu włosów oraz stymuluje wzrost nowych, które są znacznie mocniejsze i grubsze.
Kiedy nie należy poddawać się karboksyterapii?
Karboksyterapia jest zalecana w medycynie estetycznej w celu odmłodzenia skóry i poprawy jej wyglądu. To także jedna z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia. Jednak istnieją także przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu, są nimi: ciąża i okres laktacji, ciężkie choroby serca i płuc, nowotwory i hemofilia, stany zapalne skóry i grzybica, epilepsja, infekcje bakteryjne i wirusowe, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, antybiotyków lub terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej. Nie powinny z tego zabiegu korzystać osoby, które niedawno przeszły zawał, dusznicę, borykają się z zaburzeniami krzepliwości krwi lub mają skłonność do powstawania bliznowców.
Jak przebiega karboksyterapia?
Zabieg trwa 15 – 30 minut i jest bezbolesny. Może pojawić się dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry, wówczas niektóre gabinety oferują zastosowanie maści znieczulającej. Aby osiągnąć zamierzone efekty, należy przeprowadzić serię 4 – 8 zabiegów, które wykonywane są raz w tygodniu. Karboksyterapia nie wymaga specjalnych przygotowań ani pielęgnacji po zabiegu.
Źródło: https://centrumzdrowegowlosa.pl/karboksyterapia-na-wlosy/
Najnowsze artykuły
- Wybór okulisty – jak dbać o zdrowie oczu
- Psychologia zdrowia: Jak emocje wpływają na proces leczenia
- Masaż tajski Warszawa – sekret witalności dla ciała i umysłu
- Ginekomastia a lipomastia — jakie są różnice między nimi?
- Oparzenia słoneczne – sposoby na łagodzenie i profilaktykę
- Czym myć peruki?
- Winda na schody
- Pakiety rehabilitacyjne — sposób, aby odzyskać zdrowie i witalność
- Męska moda medyczna: najnowsze trendy w ubiorze dla lekarzy
- Depilacja laserowa nóg we Wrocławiu – skuteczne rozwiązanie dla osób z problemem nadmiernego owłosienia